Proč studovat v Liberci

Fakulta strojní

#důvodů je mnoho

Naši absolventi jsou horké zboží

V roce 2021 jsme měli 128 úspěšných absolventů. Po těch, kteří vstupují na trh práce, se většinou jen "zapráší".

Naše fakulta dlouhodobě spolupracuje s řadou partnerů z praxe, se kterými studenti navazují kontakty již během studia. Aktuální poptávku po absolventech si můžeš prohlédnout na webu fakulty v sekci Pracovní nabídky.

Řada našich absolventů je ve svém oboru velmi úspěšná. Jedním příkladem za všechny budiž pan Jan Dědek, který absolvoval Fakultu strojní v roce 2004 na katedře vozidel a motorů. Od roku 2015 pracuje v teamu Škoda Auto, a.s. na pozici Feasibility Interior Designer a je se svým týmem lidí zodpovědný za dotažení kompletních interiérů vozů Škoda do sériové výroby. Přečti si celý jeho příběh.

Máme moderní laboratoře a vybavení

Věda, výzkum a odborná činnost tvoří jedny z našich hlavních aktivit a podílí se na utváření profilu naší fakulty. Víme, že bez moderního vybavení to nejde, a proto máme celou řadu kvalitně vybavených laboratoří.

JAKÉ MÁME LABORATOŘE?

Zveme Tě, abys některé z nich s námi navštívil/a. Když už to nejde osobně, tak alespoň prostřednictvím videa ze Dne otevřených dveří.

ZÁZNAM ZE DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Na TUL je výborné zázemí

Technická univerzita v Liberci patří mezi moderní vysoké školy se širokým zázemím a několika budovami rozmístěnými po Liberci s hlavním campusem v ulici Husova.

Ubytování na kolejích v Harcově bylo v letech 2011, 2013 a 2014 ve studentské anketě zvoleno „Kolejemi roku“. Mimo jiné zde nalezneš také několik klubů a restaurací, jako jsou například SClub, Žito, Had a další. Koleje se nachází blízko hlavního školního campusu, takže cesta z koleje na přednášku Ti může zabrat jen 8 minut (pokud se cestou nezastavíš ve výborné kavárně Bez Konceptu :). Více o kolejích nalezneš na webu koleje.tul.cz

Hned vedle kolejí je sportovní centrum, jehož součástí jsou dvě sportovní haly, tělocvičny, lezecká stěna, sauna, posilovna, lanové centrum, venkovní i vnitřní tenisové kurty, fotbalové hřiště a hřiště na beach-volejbal. Více nalezneš na webu ktv.fp.tul.cz/asc

Díky naší menze nebudeš o hladu. Dobré a cenově dostupné stravování nabízí hned na třech místech: v areálu vysokoškolských kolejí Harcov, na ulici Husova v budově F a na ul. Voroněžská v budově H. Více informací nalezneš na webu menzy menza.tul.cz.

 

Pošleme Tě za hranice

Aktivně podporujeme a motivujeme studenty k absolvování studijního pobytu v zahraničí.

Určitě jsi už slyšel/a o programu Erasmus+, v rámci kterého naši studenti studují na partnerských zahraničních univerzitách. Možností, jak vycestovat za studiem, je však více a nalezneš je na webu fakulty v sekci Nabídka mobilit.

Dobré místo pro studium i život

Mnoho našich studentů zůstává po dokončení studia v Liberci.

Studium a život na kolejích jsou výbornou příležitostí k seznámení. Jak už to tak bývá, většina strojařů jsou kluci (i když podíl holek na strojárně se pomalu zvyšuje). Pokud jsi kluk, představ si, že na celé Technické univerzitě nyní studuje 3.325 holek - to už je nějakých příležitostí k potkání té pravé!

O Liberci jsme pro Tebe připravili celou samostatnou stránku.

PŘEČTI SI, CO VŠE TI LIBEREC NABÍZÍ

Foto: Zdeněk Fiedler [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons

Postav si vlastní formuli

Studentská Formule TUL je tým mezinárodní soutěže Formula Student z Technické univerzity v Liberci. V současné době je v týmu asi 25 studentů, z nichž většina studuje bakalářské nebo magisterské studium nejen fakulty strojní, ale i fakulty mechatroniky a ekonomické fakulty. Pokud budeš chtít, máš možnost se také přidat do týmu a podílet se na tvorbě a konstrukci závodní formule.

WEB STUDENTSKÉ FORMULE

FACEBOOK STUDENTSKÉ FORMULE

Závody dronů

Závod Drone Racing Vrtule je nápadem dvou našich studentů, který se za podpory strojní fakulty konal nejprve v campusu školy a v dalším ročníku pak na fotbalovém hřišti u kolejí Harcov. Závody se konají za doprovodného programu, s velkou účastí profi závodníků a široké veřejnosti.

A že závodit s dronem není žádná hračka se můžeš přesvědčit na tomto videu.