Liberec

Fakulta strojní

#město pro život

Foto: VitVit [CC BY-SA 4.0], from Wikimedia Commons

Příroda na dosah

Liberec je obklopen horami a lesy, které nabízí ideální podmínky k turistice v každém ročním období.

Abys vyrazil do přírody, stačí jen popojet tramvají či autobusem a můžeš se vydat pěšky na Ještěd nebo třeba na některou z krásných tras okolo Bedřichova.
A nebo jen jít 5 minut pěšky z kolejí k liberecké přehradě na plážový volejbal, koncert nebo prostě jen na pivo. :)

Foto: Zdeněk Fiedler [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons

Stále v pohybu

Sportovního vyžití nalezneš v Liberci nepočítaně...
A nebudeme přehánět, když řekneme, že své si zde nalezne každý.

Namátkou - plavecký bazén, lyžování na lyžích či na prkně na Ještědu a v dalších skiareálech v blízkém okolí, několik lezeckých stěn, multifunkční sportovní aréna (kde je např. zimní stadion, střelnice, bowling, atletické dráhy), v Bedřichově nástup na běžky - Jizerskou magistrálu, sportovní areál s běžkařskou dráhou ve Vesci (vhodný i na brusle), libererecká přehrada, spousty kurzů od jógy až po sebeobranu Krav Maga, posilovny, lanová centra, fotbal, volejbal, pravidelné běžecké závody, Spartan Race, crossfit atd...

Foto: Glasbakje64 [Public domain], from Wikimedia Commons

Kam za kulturou

Pokud jsi náročnější divák, pak Tě jistě zaujme program představení výborného divadla F. X. Šaldy, které má 3 profesionální soubory – činohru, operu a balet. Alternativnější představení má v repertoáru Malé divadlo. A ta úplně nejalternativnější Ti pak zahraje Krátké a úderné divadlo :).

V centru Liberce je CineMax a v OC Nisa pak Cinestar, takže pokud budeš chtít, neunikne Ti žádná filmová novinka.

Koncerty a různá představení probíhají buď v Home Credit Aréně, v Domě kultury či v sále Lidových sadů. Ve městě však probíhá i velké množství open-air letních festivalů v čele s Benátskou.

A pak je tu klubová scéna s celou paletou nejrůznějších koncertů, přednášek a představení.

Foto: VitVit [CC BY-SA 4.0], from Wikimedia Commons

Kam můžeš zajít, když se setmí

Říká se, že hned po ostravské Stodolní ulici je největší koncentrace barů a hospod v libereckých ulicích Barvířská a Široká :). O víkendech pak můžeš k ránu pokračovat v třípatrové diskotéce TopStar, kde v jednom komplexu hraje několik DJs.

Za zábavou ale nemusíš až do centra, přímo na kolejích Harcov funguje několik restaurací, hospod a klubů, které jedou každý den. Namátkou vybíráme Sclub, Žito a Kulečík u Hrocha, kde je dokonce minipivovar. Několikrát do roka je pak akce přímo v areálu kolejí, například studentský Majáles, kde každoročně vystupuje několik kapel.

Takové letní posezení u přehrady, která je 10 minut chůze od kolejí, není také vůbec k zahození. Pravidelně se zde konají různé koncerty a akce.

Pokud jsi milovník dobrého piva, nenech si ujít návštěvu Šnytu, Svijanského sklípku, Plzeňky a Budvarky. V pivním baru Azyl pak můžeš ochutnat piva z různých menších pivovarů.

 

Nudit se nemusíš ani ve dne

V Liberci máme krásnou ZOO s bílými tygry, na kterou jsme patřičně hrdí. Hned vedle ZOO nalezneš botanickou zahradu s množstvím venkovních i vnitřních expozic.

Liberec je také pověstný svou koncentrací obchodních domů a center, kam můžeš vyrazit za nákupy i zábavou.

Celé dlouhé odpoledne se dá strávit v iQLANDII a v Babylonu, kde je kromě IQ parku také aquapark.

Pokud jsi sportovní fanda, můžeš vyrazit také na hokej - na naše Bílé tygry či na fotbal. Uniknout nudě se dá i v jedné z několika originálních "únikových her".

Foto: Free.riders [Public domain], from Wikimedia Commons

Liberec je krásné město

Přesvědč se sám/a, že nepřeháníme.

A nenech se zastrašit řečmi, že v Liberci buď prší, nebo jedeš do kopce....

CHCI PŘIJÍT NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Foto: VitVit [CC BY-SA 4.0], from Wikimedia Commons